• Szkolne Kasy Oszczędności

• 25 października odbyło się przedstawienie ,,Ziarnko do ziarnka", które przygotowali uczniowie klasy 3b.
          Celem przedstawienia było zachęcenie dzieci do oszczędzania w SKO. Treści zawarte w inscenizacji miały na celu rozwijanie wartości wychowawczych, które należy już od najmłodszych lat zaszczepiać wśród uczniów. Poprzez systematyczne oszczędzanie każdy uczeń będzie mógł zrealizować swoje marzenia.
          Zapraszamy do obejrzenia występu!

PRZEDSTAWIENIE SKO "ZIARNKO DO ZIARNKA"

SKO

Szkolne Kasy Oszczędności PKO Banku Polskiego (SKO) to najstarszy, największy i jednocześnie najnowocześniejszy w Polsce program edukacji finansowej dla dzieci.

Regulamin SKO

Działalność Szkolnej Kasy Oszczędności kierowana jest przez opiekuna, którym jest

Mariola Piątkiewicz.

W Szkolnej Kasie Oszczędności mogą oszczędzać wszyscy chętni uczniowie w wieku od 5. lat do ukończenia 13. roku życia.

W ramach programu SKO dzieci będą dokonywać wpłat na własne, bezpłatne konto bankowe-

SKO KONTO DLA UCZNIA

Warto rozbudzić wśród uczniów potrzebę oszczędzania i właściwego gospodarowania posiadanymi funduszami własnymi.

Cele SKO

Propagowanie idei oszczędzania wśród uczniów naszej szkoły.

Kształtowanie nawyku systematycznego oszczędzania.

Racjonalne gospodarowanie posiadanymi środkami finansowymi.

Kształtowanie umiejętności szanowania pieniądza.

Przyzwyczajanie do korzystania z usług bankowych.

Serwis Internetowy SKO

W serwisie sko.pkobp.pl dzieci będą mogły w bezpieczny sposób zarządzać swoim kontem:

- podglądać stan środków,

- zobaczyć historię oszczędzania i wyliczać zysk

Serwis jest dostosowany do wieku uczniów. Wykorzystuje grafikę, dźwięki i animację.

- serwis informacyjny SKO dla dziecka www.sko.pkobp.pl

Zachęcamy uczniów naszej szkoły do skorzystania z oferty SKO oraz zapraszamy do oszczędzania

Jak przystąpić do SKO?

Rodzic wypełnia Oświadczenie o przystąpieniu dziecka do SKO (dostępne u opiekuna SKO) i przekazuje je nauczycielowi (Opiekunowi SKO)

Nowe SKO - instrukcja użytkowania

Drodzy SKO-wicze! Przedstawiam Wam kilka informacji dotyczących funkcjonowania Szkolnej Kasy Oszczędności !

Karty ucznia

Otrzymaliście Kopertę z Kartą Ucznia, która jest potwierdzeniem posiadania konta SKO.

Pod kartą znajduje się Wasz nr logowania. Wasz osobisty nr dostępu do konta SKO. Posługujecie się tym numerem podczas logowania.

Karta jest dla Was, lecz niestety nie ma możliwości posługiwania się nią w bankomacie oraz nie ma możliwości płacenia tą kartą.

Hasło pierwszego logowania

Jest to druga koperta jaką otrzymaliście. Hasło pierwszego logowania służy do pierwszego zalogowania się. Po wpisaniu loginu  i hasła pierwszego logowania uzyskacie dostęp do własnego konta SKO. Po pierwszym zalogowaniu zmieniacie hasło na dowolne wybrane dla siebie, służące przy każdym następnym logowaniu.

Podgląd danych ucznia i konta SKO

Po uzyskaniu dostępu zauważycie swoje imię i nazwisko oraz numer Konta SKO. To jest Wasze prywatne konto oszczędnościowe SKO! Możecie sprawdzać ile macie zgromadzonych pieniążków.

Nr konta SKO - ułatwienie w gromadzeniu oszczędności

Konto SKO tak, jak normalne konto w banku ma swój indywidualny numer. Skutek jest jeden - rodzice nie muszą już Wam dawać pieniążków do wpłacenia w szkole, a mogą sami wykonać przelew na Wasze konto SKO i przelać Wam dowolną kwotę.

Wpłaty

Wpłat pieniążków można dokonywać tylko przelewem bankowym.

Powodzenia w oszczędzaniu i gromadzeniu pieniążków na Waszych kontach SKO. Opiekun SKO – Mariola Piątkiewicz