• 2018/2019 osiągnięcia pozaszkolne

Regionalny Konkurs Recytatorski dla klas VII – VIII

Laureatka Powiatowego Konkursu Recytatorskiego – Maria Czekiel

uczestniczyła w kolejnym – Regionalnym Konkursie Recytatorskim, który odbył się

25 kwietnia w Oleśnicy. Warto podkreślić, iż poziom konkursu na tym szczeblu był bardzo wysoki oraz wymagający od uczestników nie tylko umiejętności zaprezentowania recytatorskich uzdolnień, ale również wykazania się cechami, które pozwolą na wyróżnienie wśród innych utalentowanych aktorsko uczniów.

Marysia recytowała wzruszający fragment prozy australijskiego pisarza Markusa Zusaka pt. ,,Złodziejka książek”, oddając bardzo subtelnie

i z wyczuciem silne emocje bohaterów, tym samym  zdobywając wyróżnienie, które bezapelacyjnie świadczy o talencie naszej uczennicy.

Agnieszka Stefanek

XII Festiwal Bajkopisarzy ,,Piernikowa Chata”

Udział w konkursie, który daje dzieciom możliwość  pobudzenia wyobraźni, rozwój kreatywności i sposobność wyśmienitej zabawy, stał się już częścią tradycji naszej szkoły.  W ramach tegorocznego Festiwalu Bajkopisarzy „Piernikowa Chata", który odbywał się od lutego do marca, uczniowie klas IV – VI kolejny już raz pisali baśń na jeden z trzech podanych w regulaminie konkursu tematów. Organizatorzy przewidzieli dwa etapy – pierwszy z nich obejmował wspomnianą już część pisemną , drugi natomiast stanowił część ustną, podczas której dziesiątka finalistów części pisemnej prezentowała sceniczną wersję swojej baśni.

Jury przeczytało 160 prac, które wpłynęły na konkurs, po czym wyłoniło 10 laureatów, wśród których znalazła się uczennica klasy IV naszej szkoły - Julia Celny,  autorka baśni pt. ,,Przygoda z magicznym dywanem”.

Podczas warsztatów żywego słowa, prowadzonych przez Edytę Skarżyńską, aktorkę Wrocławskiego Teatru Lalek, laureaci części ustnej mieli możliwość przeanalizowania własnego tekstu i przetransponowania go z formy pisanej na ustną prezentację. Nagrodą zaś były czterogodzinne warsztaty literackie z Marcinem Pałaszem, podczas których uczestnicy dowiedzieli się,  czym jest słuchowisko oraz czym ono różni się od książki, a następnie wspólnymi siłami mogli przełożyć  barwne dialogi "Krainy słodkości" Mikołaja Stiela na scenariusz.

Festiwal stanowił dla uczniów wspaniałą , innowacyjną lekcję języka polskiego,

i chociaż tylko jedna uczennica zakwalifikowała się do półfinału,

to i tak duża część uczniów biorących udział w konkursie miała okazję przeżyć cudowną przygodę, jaką jest tworzenie baśniowej rzeczywistości.

Agnieszka Stefanek i Dorota Król - Łapiak

Gminny Konkurs Recytatorski dla klas IV – VI

19 marca w Szkole Podstawowej w Kamieńcu Wrocławskim miał miejsce gminny etap konkursu recytatorskiego dla klas IV – VI.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy V a i VI a. Dziewczyny recytowały utwory poetyckie i fragmenty prozy, które były im szczególnie bliskie. Właściwy dobór repertuaru oraz piękna interpretacja głosowa tekstu pozwoliły naszym uczennicom odnieść sukces. Uczennica klasy V a – Alicja Zwolińska zakwalifikowała się do powiatowego etapu konkursu, natomiast uczennice klasy V a i VI a – Marta Piskorska oraz Urszula Wojtasik i Hanna Jaworska zdobyły wyróżnienie.

Gratulujemy naszym uczestniczkom!

Agnieszka Stefanek i Dorota Król- Łapiak

Powiatowy Konkurs Recytatorskiklas VII – VIII

4 marca finalistki Gminnego Konkursu Recytatorskiego – Maria Czekiel
          i Magdalena Graba reprezentowały naszą gminę podczas Powiatowego Konkursu
          Recytatorskiego, który miał miejsce w Centrum Kultury w Siechnicach.
          Na wysoki poziom konkursu miał wpływ nie tylko wybrany trudny repertuar muzyczny, ale również wysoki poziom merytoryczny uczestników prezentujących dojrzałą poezję i prozę słynnych mistrzów literatury.
          Niestety, zasady konkursu nie uwzględniały podziału na dwie kategorie –
          recytację i poezję śpiewaną, dlatego też nasza deklamatorka – Marysia Czekiel
          musiała konkurować z solistkami muzycznymi, zdobywając III miejsce
          w recytacji prozy Markusa Zusaka ,,Złodziejka książek”. Uczestniczki, które
          zdobyły dwa pierwsze miejsca prezentowały poezję śpiewaną, więc bez
          jakichkolwiek wątpliwości można powiedzieć, iż Maria była najlepsza w recytacji.
          Uczennica zakwalifikowała się do ostatniego już etapu konkursu – regionalnego,
          który odbędzie się w Oleśnicy.
          Jesteśmy dumni z Marysi i oczywiście życzymy kolejnego sukcesu.

Gminny Konkurs Recytatorski  klas VII – VIII

27  lutego uczniowie  naszej szkoły przedstawili głosową interpretację wiersza, fragmentu prozy oraz poezji śpiewanej podczas Gminnego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się w Zespole Szkół w Czernicy.

Naszą szkołę reprezentowali – Maria Czekiel, Magdalena Graba i Miłosz Andrzejczak. Marysia profesjonalnie zaprezentowała fragment prozy Markusa Zusaka ,,Złodziejka książek”, dostarczając słuchaczom niezwykłych emocji.

Zasłuchane jury nie miało wątpliwości, jednomyślnie przyznało Marysi I miejsce. To jednak nie koniec sukcesów naszych uczennic – Magdalena Graba zdobyła II miejsce, prezentując wokalną interpretację tekstu Agnieszki Osieckiej ,,Okularnicy”. Dziewczyny zakwalifikowały się do powiatowego etapu konkursu, który odbędzie się w Centrum Kultury w Siechnicach.

Gratulujemy naszym artystom i życzymy dalszych sukcesów.

Konkurs Recytatorski ,,Pegazik”

22 lutego reprezentanci naszej szkoły wykazali się aktorstwem podczas Gminnego Konkursu Recytatorskiego, zdobywając dwa pierwsze miejsca oraz wyróżnienie.

W kategorii klas młodszych

I miejsce  zdobyła Alicja Zwolińska.

W kategorii klas starszych

I miejsce  zdobyła Maria Czekiel

Wyróżnienie – Miłosz Andrzejczak.

Alicja i Marysia zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się w Kłodzku.

Gratulujemy dziewczynom i życzymy dalszych sukcesów.