• Zmiana cen posiłków

• Zmiana cen posiłków.

W związku ze wzrostem kosztów surowców służących do przygotowania posiłków, z dniem 1 lutego 2023r. ulegną zmianie ceny posiłków przygotowywanych w naszej placówce:
            - opłata za wyżywienie w przedszkolu wynosić będzie 7 zł,
            - opłata za dwudaniowy obiad w szkole wynosić będzie 4,60 zł.

•       Przedstawienie pt. ,,Modlitwa o pokój”

•    Wolność,  niezależność, pokój – jak się okazuje, nie są to przebrzmiałe wartości,  w uporczywy sposób przywoływane przez polonistów i historyków.

W obliczu wojny w Ukrainie mamy poczucie, że stanowią bazę szczęścia i bezpieczeństwa, w naszym kraju może jeszcze niezagrożonego, jednak nietrwałego, niedanego  nam na stałe.

Przesłanie tegorocznego przedstawienia bożonarodzeniowego pt.  ,, Modlitwa o pokój”, które odbyło się 5 i 10 stycznia,  miało na celu przedstawienie losu człowieka, nad którym ciąży grzech pierworodny. Samotność w rodzinie, ignorancja historii, wojny, z których ludzkość nie wyciąga wniosków, są znakiem sił ciemności , z którymi zmaga się człowiek, jednak rodzący się w Betlejem Chrystus przynosi ludziom wiarę i nadzieję, że dobro, miłość, jasność  jest w stanie zapanować nad złem i ciemnością.

Widowisko miało charakter słowno – wokalny. W przedstawieniu wzięli udział uczniowie klas IV – VIII, którzy wystąpili jako wokaliści oraz odtwórcy ról między innymi Adama, Ewy, Maryi, Józefa, Pastuszków, Heroda, Aniołów, Diabłów, postaci z czasów II wojny światowej i współczesnego świata. Do przedstawienia włączył się chór,  który odegrał znaczącą rolę w budowaniu  nastrojowości świata przedstawionego i wprowadzaniu  aury świąt Bożego Narodzenia.  Bardzo ważną rolę pełniły również scenografia i światło, które w połączeniu z muzyką i słowem przyciągały uwagę i kreowały niecodzienną atmosferę, skłaniając do zatrzymania się w pędzie codziennego życia i refleksji nad istotą człowieczeństwa bezbronnego wobec tego, co nieuchronne, miotanego wichrami historii oraz wplątanego w odwieczną walkę dobra ze złem.

ZAPRASZAMY DO GALERII

Agnieszka Lewandowska
            Agnieszka Stefanek
            Ewa Panaś
             Anna Mańka

• KONKURS ,,SZOPKI BOŻONARODZENIOWE"

• Dnia 09 stycznia 2023r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszą Szopkę Bożonarodzeniową dla klas 1-3 naszej szkoły. Do konkursu przystąpiło 37 uczniów. Prace konkursowe rywalizowały między sobą wielkością, sposobem wykonania, kolorami, oświetleniem.

Celem konkursu było:
            *kultywowanie Tradycji Świątecznej,

*rozwijanie wyobraźni oraz rozbudzenie aktywności twórczej,
            *rozwijanie wrażliwości estetycznej,
            *rozwijanie umiejętności efektywnego organizowania czasu wolnego,
            *wzmacnianie więzi rodzinnych przy budowaniu szopki.

Przed komisją konkursową w składzie:
            Pani Dyrektor Anna Włodarczyk
            Pani Alina Szatny n-l edukacji wczesnoszkolnej
            Pani katechetka Beata Zwierzycka
            Ksiądz Piotr Krzyśków
            stało niełatwe zadanie wyłonienia zwycięzców spośród 37 wystawionych szopek. Było bardzo trudno wybrać najpiękniejsze prace, bowiem każda z nich jest wyjątkowa i zachwycająca.
            Widzimy i doceniamy, jak wiele pracy zostało włożone w ich powstanie, a ilość szopek dostarczonych na konkurs przerosła nasze oczekiwania. Tak naprawdę zwycięzcami zostali wszyscy startujący w tym konkursie. Przecież każda szopka niezależnie od tego, czy wykonana jest z kartonu, z drewna itd. upamiętnia ten jeden szczególny w życiu każdego chrześcijanina Dzień!

W sposób szczególny pragniemy gorąco podziękować Rodzicom, Dziadkom uczniów oraz Rodzeństwu, którzy pomagali dzieciom w powstaniu tak artystycznych prac - wielkie Bóg zapłać! Komisja podjęła decyzję o nagrodzeniu wszystkich uczestników dyplomami oraz upominkami, a dla zwycięzców przewidziane są nagrody.

Wyniki konkursu:
            KATEGORIA KLAS 1

I miejsce - WIKTOR MARTYKA KLASA 1B
            II miejsce - AMELIA GAŁĘSKA KLASA 1A
            III miejsce - NATALIA CYBULSKA KLASA 1D

KATEGORIA KLAS 2
            I miejsce - MAKSYMILIAN SZYMCZAK KLASA 2B
            II miejsce - MILENA KRĘGIEL KLASA 2D
            III miejsce - STANISŁAW KOCHEL KLASA 2C

KATEGORIA KLAS 3
            I miejsce - OLIWIA DĄBKOWSKA KLASA 3A
            II miejsce - JAROSŁAW WYDRYK KLASA 3B
            III miejsce - JOANNA KOŁODZIEJ KLASA 3A

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym konkursie już za rok!

ORGANIZATORZY:
            katechetka Beata Zwierzycka
            Ksiądz Piotr Krzyśków

• Opłaty za wyżywienie

• Opłaty za wyżywienie w styczniu wynoszą:
            - 136,50 zł - za wyżywienie w przedszkolu, bez odpisów za nieobecności w poprzednim miesiącu
            - 88,20 zł - za obiady w szkole, bez odpisów za nieobecności w poprzednim miesiącu.