• PODZIĘKOWANIA ZA UDZIAŁ W AKCJI „SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW”

          • Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do zebrania Talenciaków dla naszego Zespołu. W akcję włączyli się rodzice, uczniowie, pracownicy szkoły i wszyscy sympatycy naszej placówki.

            Za zebrane Talenciaki zamówiliśmy miękkie klocki, które niebawem staną się elementem wyposażenia Sali wyciszeń, która  powstanie w naszej placówce.

          • Harlem Globtrotters i zawodnicy WKS Śląsk Wrocław w naszej szkole!!

          • 7 marca mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole czarodziei z Harlem Globetrotters. Zawodnicy dali popis swoich umiejętności, po którym przeprowadzili trening dla uczniów. Zaangażowanie i radość naszych uczniów była ogromna. Po zakończeniu treningu gracze Harlem Globetrotters mieli okazję spotkać się z uczniami i rozdawać autografy. Warto również podkreślić, że wraz z nimi do naszej placówki przybyli zawodnicy WKS Śląska Wrocław: Andrij Wojnałowicz i Jakub Nizioł. Bez współpracy ze Śląskiem nie udałoby się zorganizować takiej imprezy. To niezwykłe wydarzenie było inspirującym doświadczeniem dla naszej społeczności szkolnej, pozostawiając niezapomniane wspomnienia i motywując do aktywności fizycznej oraz dążenia do osiągania celów. Dziękujemy Harlem Globetrotters oraz Śląskowi Wrocław za wizytę i niezapomniane chwile!

          • Gminny Konkurs Recytatorski PEGAZIK

          •          Kontakt z literaturą piękną niewątpliwie wzrusza, zachwyca, skłania do myślenia, staje się inspiracją do penetrowania zakamarków własnej duszy. Stanowi niezapomnianą magiczną ucztę słowną, której uczestnicy przeżywają świat w niezwykły dla siebie sposób, doświadczając mądrości, piękna i dobra.

                  Uczniowie naszej szkoły, którzy 7 marca wzięli udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim, udowodnili, że są świadomymi odbiorcami literackich tekstów.

            Utożsamiają się z bohaterem lirycznym, potrafią oddać jego emocje, przemyślenia, odzwierciedlić barwą oraz intonacją głosu problem zaakcentowany w tekście. Literacka wrażliwość uczestników wprawiła Jury w zachwyt. Grono  oceniających w napięciu wysłuchało młodych ludzi oraz jednogłośnie uznało, iż poziom merytoryczny uczestników był bardzo wysoki i dość wyrównany.

            Wyłoniło trzech finalistów w dwóch kategoriach. Wśród nich znalazły się uczennice klas siódmych naszej szkoły Hanna Pacura i Maja Dropińska, których przekaz był  bardzo osobisty, przez co poruszający i niezwykły. Przyznano również wyróżnienia, z których jedno otrzymał uczeń naszej szkoły Kajetan Kasprzak. Uczennice klas siódmych będą wraz z innymi finalistami reprezentować naszą gminę w finale wojewódzkim, który odbędzie się w Kłodzkim Ośrodku Kultury.

                 Warto również dodać, iż eliminacje gminne miały miejsce w Bibliotece Publicznej w Ratowicach, w której przyjęto  gminną społeczność szkolną otwarcie i serdecznie. Była wymiana doświadczeń, spostrzeżeń, refleksji oraz pyszny, słodki poczęstunek.

             

                                                                                                      Agnieszka Stefanek

                                                                                                      Dorota Król - Łapiak

          • Umowa o współpracę z AWF we Wrocławiu

          •  

            6 marca  nasza Placówka oficjalnie rozpoczęła współpracę z Akademią Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

            Jej efektem mają być wspólne działania w zakresie działalności badawczej, dydaktycznej, rozwoju, organizacji i promocji.

            Porozumienie o wzajemnej współpracy podpisali Rektor Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu Prof. dr hab. Andrzej Rokita oraz dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobrzykowicach – mgr Dorota Ćmikiewicz.

            Trzymamy kciuki za owocną współpracę!

        • Koncert Patriotyczny  - Bądź wierny, idź ...…
          • Koncert Patriotyczny  - Bądź wierny, idź ...…

          •        Ojczyzna to wielkie słowo, pisało o niej wielu wybitnych pisarzy i poetów. Jedni sławili piękno jej krajobrazów, inni zachwycali się bohaterstwem ludu czy wreszcie niepowtarzalnością języka i kulturą, ale wszyscy zgodnie chcieli

            i nadal pragną, aby Polska była zawsze wolna, piękna i lepsza

            tymi doniosłymi słowami uczeń  klasy szóstej  naszej szkoły otworzył  uroczystość upamiętnienia 105. rocznicy  odzyskania przez Polskę niepodległości

            w środowisku szkoły i gminy.

                  Świadomość patriotyczna, potrzeba obchodzenia najważniejszego dla Polaków - Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości, które  jednocześnie stanowi  święto szkoły, połączyły społeczność szkolną i gminną, która 22 listopada obejrzała przedstawienie

            pt. Bądź wierny, idź… odegrane przez uczniów klas 4 – 8 naszej szkoły. Było nam niezwykle przyjemnie gościć na uroczystości Wójta Gminy Czernica – Pana Włodzimierza Chlebosza oraz innych gości - reprezentantów gminy, radnych i sołtysów. Na uroczystość  również przybyli  rodzice, którzy z dumą przyglądali się występującym na scenie dzieciom. Warto  również wspomnieć, iż występ odbył się  po raz kolejny w szkole, aby wszyscy uczniowie mogli  skupić uwagę na  ponadczasowej treści utworów patriotycznych oraz rysie historycznym  związanym z drogą do wolności. Słowo stanowiące podstawowy środek wyrazu na naszej scenie, zostało wzbogacone o dźwięk, kolor, światło i  ruch.  Oprawa muzyczno – plastyczna, układy taneczne dopełniały treść inscenizacji, wpływały na wyobraźnię i emocje widzów, determinowały dynamikę  spektaklu oraz kształtowały zróżnicowany charakter przedstawionych scen.  Publiczność mogła posłuchać klasycznych oraz nieznanych wierszy,  nie tylko o tematyce patriotycznej, ale również utworów propagujących ważne dla społeczności świata wartości, tj. miłość, piękno, dobro, a przede wszystkim wierność ideałom, co sugerował tytuł przedstawienia – Bądź wierny, idź. Odbiorcy również mieli możliwość posłuchać, a nawet  wspólnie zaśpiewać słynne utwory patriotyczne, tj. Taki kraj, Dziś idę walczyć mamo, Mury, Pytasz mnie , Honor i gniew, Niepodległa. Warto też zwrócić uwagę, iż ciekawym punktem programu był taniec i układy z flagami, które miały na celu propagować polskie symbole narodowe.

                Na  szczególną uwagę  zasługuje postawa naszych uczniów, którzy wzięli udział w inscenizacji jako prezenterzy, recytatorzy, aktorzy, tancerze, muzyczni wokaliści i techniczni pomocnicy. Wykazali odpowiedzialność, sumienność, talent,  zaangażowanie. Oni wiedzą, że  tak właśnie należy Ojczyźnie służyć.

                                                         

                                                                                                 Agnieszka Stefanek

                                                                                                 Dorota Król – Łapiak

                                                                                                 Agnieszka Lewandowska

                                                                                                 Kamila Kunysz

                                                                                                 Anna Mańka