• ŚWIETLICA DLA UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH OD 1 WRZEŚNIA 2023 r.

• Rodzice dzieci klas pierwszych zainteresowani zapisaniem dziecka do świetlicy od 1 września 2023 r., proszeni są o złożenie karty zgłoszenia wraz z zaświadczeniami o zatrudnieniu obojga rodziców do 23 czerwca 2023r. w sekretariacie szkoły lub w świetlicy nr 3. Druk karty zgłoszenia znajduje się w zakładce Świetlica szkolna.

• Opłaty za wyżywienie

• Opłaty za wyżywienie w czerwcu wynoszą:

- 147 zł - za wyżywienie w przedszkolu, bez odpisów za nieobecności w poprzednim miesiącu
            - 64,40 zł - za obiady w szkole, bez odpisów za nieobecności w poprzednim miesiącu.

• Zamknięte boisko

Informuję, iż boisko szkolne jest nieczynne związku z uszkodzeniami nawierzchni stanowiącymi zagrożenie bezpiecznego użytkowania. Z boiska korzystać będzie jedynie kadra pedagogiczna w celu realizacji podstawy programowej oraz Uczniowski Klub Sportowy pod opieką trenera klubu.Dla pozostałych użytkowników boisko jest wyłączone
            z użytku do momentu jego naprawy.

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobrzykowicach

• Opłaty za wyżywienie

• Opłaty za wyżywienie w maju wynoszą:
            - 82,80 zł - za obiady w szkole, bez odpisów za nieobecności w poprzednim miesiącu.

• Organizacja pracy szkoły w przyszłym tygodniu

• Organizacja pracy szkoły w dniach 02.05.2023 r., 04.05.2023 r. i 05.05.2023 r.

Informuję, że zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego dni  02.05.2023 r. (wtorek), 04.05.2023 r. (czwartek) i 05.05.2023 r. (piątek) są w naszej szkole dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

W tych dniach, w godzinach od 6.30 do 17.00, w szkole będą zorganizowane zajęcia opiekuńczo-wychowawcze.

Jednocześnie informuję, że dowozu autobusem szkolnym w tym dniu nie będzie.

Oddziały przedszkolne funkcjonują zgodnie z ustalonym harmonogramem.

• Finaliści i laureaci konkursu zDOLNY ŚLĄZAK w naszej szkole

• Z ogromną radością i dumą informujemy, że reprezentanci naszej szkoły, którzy uczestniczyli w prestiżowym konkursie "zDOLNY ŚLĄZAK" odnieśli w nim spektakularne sukcesy. Chcielibyśmy podzielić się z Wami wynikami tego niezwykle ważnego wydarzenia.

Nasz zespół uczniowski, złożony z wyjątkowo zdolnych i zaangażowanych uczniów, znalazł się wśród finalistów konkursu "zDOLNY ŚLĄZAK". .Cieszymy się, że nasza szkoła może pochwalić się tak utalentowanymi uczniami, którzy swoim zaangażowaniem, wiedzą i pasją reprezentują nasz region na najwyższym poziomie

Estera Mikler - język polski
            Karolina Kudela - biologia
            Jakub Musiałek - historia

Ponadto, z ogromną radością informujemy, że jeden z naszych uczniów, Jakub Musiałek, został uhonorowany tytułem laureata konkursu "Zdolny Ślązak", aż z dwóch przedmiotów z biologii i geografii !!  To prawdziwe dowody na wyjątkowy talent, umiejętności i determinację Kuby w dążeniu do celów. Jego sukcesy są nie tylko efektem indywidualnych wysiłków, ale również owocem wsparcia ze strony nauczycieli, rodziców i całej społeczności.

Jesteśmy dumni z osiągnięć naszych uczniów i życzymy im dalszych sukcesów w przyszłości. Niech inspirują innych uczniów swoim przykładem i niech dążą do osiągania swoich marzeń i celów z takim samym zaangażowaniem i pasją, jak do tej pory.

• Rekrutacja - Sejm Dzieci i Młodzieży

• Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły biorą udział w rekrutacji do Sejmu Dzieci i Młodzieży. Sejm Dzieci i Młodzieży to wyjątkowy projekt edukacyjny Kancelarii Sejmu. Jego celem od ponad 20 lat jest kształtowanie postaw obywatelskich oraz szerzenie wśród młodzieży wiedzy na temat zasad funkcjonowania polskiego Sejmu i demokracji parlamentarnej, a od kilku lat także aktywizacja młodych ludzi do działania na rzecz ich środowisk lokalnych. Hasło tegorocznej edycji SDiM brzmi: Zginąć, ale z honorem (Krystyna Budnicka). Bohaterska walka zbrojna żydowskich organizacji bojowych z Niemcami z perspektywy 80 lat - o ludzki, społeczny i narodowy honor oraz godność, na przykładzie powstania w getcie warszawskim.Poniżej linki do przygotowanych przez zespoły naszych uczniów relacji z realizacji zadania konkursowego.

Zespół 1

Zespół 2

Zespół 3

• Wiosenna przerwa świąteczna

• Organizacja pracy szkoły

w czasie wiosennej przerwy świątecznej

Szanowni Rodzice,

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego, w dniach od 6 kwietnia 2023 r.  do 11 kwietnia 2023 r. w szkole trwa wiosenna przerwa świąteczna.

Jest to dla uczniów czas wolny od zajęć dydaktycznych.

W tych dniach, z wyjątkiem Świąt Wielkanocnych , w szkole w godzinach od 6.30 do 17.00 będą zorganizowane zajęcia opiekuńczo-wychowawcze.

Jednocześnie informuję, że dowozu autobusem szkolnym w tych dniach nie będzie.

Oddziały przedszkolne będą czynne  w godzinach od 6.30 do 17.00.

Anna Włodarczyk

dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego