!!! WAŻNA INFORMACJA !!!
ZAPRASZAMY
PODZIĘKOWANIA ZA UDZIAŁ W AKCJI „SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW”
Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do zebrania Talenciaków dla naszego Zespołu. W akcję włączyli się rodzice, uczniowie, pracownicy szkoły i wszyscy sympatycy naszej placówki.
Za zebrane Talenciaki zamówiliśmy miękkie klocki, które niebawem staną się elementem wyposażenia Sali wyciszeń, która powstanie w naszej placówce.
Harlem Globtrotters i zawodnicy WKS Śląsk Wrocław w naszej szkole!!
7 marca mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole czarodziei z Harlem Globetrotters. Zawodnicy dali popis swoich umiejętności, po którym przeprowadzili trening dla uczniów. Zaangażowanie i radość naszych uczniów była ogromna. Po zakończeniu treningu gracze Harlem Globetrotters mieli okazję spotkać się z uczniami i rozdawać autografy. Warto również podkreślić, że wraz z nimi do naszej placówki przybyli zawodnicy WKS Śląska Wrocław: Andrij Wojnałowicz i Jakub Nizioł. Bez współpracy ze Śląskiem nie udałoby się zorganizować takiej imprezy. To niezwykłe wydarzenie było inspirującym doświadczeniem dla naszej społeczności szkolnej, pozostawiając niezapomniane wspomnienia i motywując do aktywności fizycznej oraz dążenia do osiągania celów. Dziękujemy Harlem Globetrotters oraz Śląskowi Wrocław za wizytę i niezapomniane chwile!
Wielkanocny Konkurs Rady Rodziców!!
8 marca - Dzień Kobiet
Gminny Konkurs Recytatorski PEGAZIK
Kontakt z literaturą piękną niewątpliwie wzrusza, zachwyca, skłania do myślenia, staje się inspiracją do penetrowania zakamarków własnej duszy. Stanowi niezapomnianą magiczną ucztę słowną, której uczestnicy przeżywają świat w niezwykły dla siebie sposób, doświadczając mądrości, piękna i dobra.
Uczniowie naszej szkoły, którzy 7 marca wzięli udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim, udowodnili, że są świadomymi odbiorcami literackich tekstów.
Utożsamiają się z bohaterem lirycznym, potrafią oddać jego emocje, przemyślenia, odzwierciedlić barwą oraz intonacją głosu problem zaakcentowany w tekście. Literacka wrażliwość uczestników wprawiła Jury w zachwyt. Grono oceniających w napięciu wysłuchało młodych ludzi oraz jednogłośnie uznało, iż poziom merytoryczny uczestników był bardzo wysoki i dość wyrównany.
Wyłoniło trzech finalistów w dwóch kategoriach. Wśród nich znalazły się uczennice klas siódmych naszej szkoły Hanna Pacura i Maja Dropińska, których przekaz był bardzo osobisty, przez co poruszający i niezwykły. Przyznano również wyróżnienia, z których jedno otrzymał uczeń naszej szkoły Kajetan Kasprzak. Uczennice klas siódmych będą wraz z innymi finalistami reprezentować naszą gminę w finale wojewódzkim, który odbędzie się w Kłodzkim Ośrodku Kultury.
Warto również dodać, iż eliminacje gminne miały miejsce w Bibliotece Publicznej w Ratowicach, w której przyjęto gminną społeczność szkolną otwarcie i serdecznie. Była wymiana doświadczeń, spostrzeżeń, refleksji oraz pyszny, słodki poczęstunek.
Agnieszka Stefanek
Dorota Król - Łapiak
Umowa o współpracę z AWF we Wrocławiu
6 marca nasza Placówka oficjalnie rozpoczęła współpracę z Akademią Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.
Jej efektem mają być wspólne działania w zakresie działalności badawczej, dydaktycznej, rozwoju, organizacji i promocji.
Porozumienie o wzajemnej współpracy podpisali Rektor Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu Prof. dr hab. Andrzej Rokita oraz dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobrzykowicach – mgr Dorota Ćmikiewicz.
Trzymamy kciuki za owocną współpracę!
Harlem Globtrotters w naszej szkole!!!!!
Przekaż nam 1,5 % podatku!!!!
Eduballe w naszej szkole!!
ZAPRASZAMY
Dzień Bezpiecznego Internetu
Technikum Akademickie w naszej szkole
Szkolny Konkurs Recytatorski
22 lutego uczniowie naszej szkoły zaprezentowali własne interpretacje fragmentów prozy i wierszy podczas Szkolnego Konkursu Recytatorskiego, który został rozstrzygnięty w dwóch kategoriach – Starsi i Młodsi.
W pierwszej kategorii wystąpili uczniowie klas 4 – 6, w drugiej – uczniowie klas 7 – 8. Uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom artystyczny – opanowali na pamięć długie fragmenty tekstów, zwłaszcza prozy, mieli piękną dykcję, wspaniałą intonację głosową tekstów. Jury przyznało nagrody w dwóch wymienionych kategoriach oraz wyznaczyło łącznie 6 osób, które będą reprezentować naszą szkołę podczas Gminnego Konkursu Recytatorskiego ,, Pegazik”.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w kolejnych etapach konkursu.
Agnieszka Stefanek
Dorota Król - Łapiak
OTWARTE GŁOWY - konferencja o nowoczesnej edukacji
W minioną sobotę- 17 II specjalistki z naszej szkoły- Psycholożka Katarzyna Zawadzka-Babiarczuk, Pedagożka Anna Chłopek i Pedagożka specjalna Natalia Worhacz uczestniczyły w konferencji „Otwarte głowy” gromadzącej szereg znanych osób, angażujących się w zmiany w polskim systemie oświaty. Otworzył ją Społeczny Zastępca Rzeczniczki Praw Dziecka Jan Gawroński, a całość prowadził znany dziennikarz Piotr Jacoń. W konferencji wzięła udział także Ewa Skrzywanek, nowa Dolnośląska Kurator Oświaty. Wśród prelegentów byli: Janina Bąk, szerzej znana pod pseudonimem Janina Daily – znana statystyczka, blogerka i influencerka; Maciej Makselon – polonista, wykładowca na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego i Przemysław Staroń – psycholog i kulturoznawca, wykładowca SWPS oraz Nauczyciel Roku 2018.
Dyskusja dotyczyła potrzeby zmian w polskiej szkole, zadbania w niej o każdego ucznia, uwrażliwienia na potrzeby młodzieży w obecnych czasach, różnorodność, a także tego, jak wzmacniać wiarę w siebie młodzieży w systemie edukacji.
Zapisy do klasy pierwszej na rok szkolny 2024/2025
Kontynuacja wychowania przedszkolnego
Warsztaty teatralne w klasie 4b
Prowadzącym warsztaty był reżyser teatru dziecięcego Mateusz Szemiel. Uczniowie mieli możliwość rozwijania umiejętności interpersonalnych, uczyli się pracy w grupie, wyrażania uczuć, improwizacji oraz świadomości własnego ciała. Tematem przewodnim była tolerancja i życzliwość wobec inności.
Nowa galeria Warsztaty teatralne w klasie 4b została dodana do albumu fotograficznego
9
"Mój (nie)widzialny cyfrowy ślad"
12 lutego klasa 7c wzięła udział w lekcji online, realizowanej w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu. Lekcję poprowadzili członkowie Zespołu Popularyzacji Bezpiecznego Korzystania z Cyberprzestrzeni w Dziale Profilaktyki Cyberzagrożeń: Paweł Ogrodzki oraz Ewa Domańska.
Temat, który poruszyli - "Mój (nie)widzialny cyfrowy ślad", jest niezwykle bieżącym zagadnieniem. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się czym jest cyfrowy ślad, jak media społecznościowe mogą wpłynąć na ich reputację online oraz wizerunek w internecie, a co za tym idzie, jak to co dzisiaj publikują w sieci może przełożyć się na realizację ich planów w przyszłości.
Archiwum Aktualności