• Pomóżmy naszemu koledze wyzdrowieć!

• Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele,

Uczeń naszej szkoły- Staś Kudźma od sierpnia tego roku zmaga się z ostrą białaczką limfoblastyczną. Przebywa w klinice Przylądek Nadziei, gdzie pod troskliwą opiekę lekarzy i mamy walczy o powrót do zdrowia.

Jako społeczność szkolna całym sercem chcemy pomóc w leczeniu Stasia. Staś pozostaje pod opieką Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. Zwracamy się do wszystkich Państwa o pomoc w zbiórce środków na leczenie naszego ucznia. Wszelkie środki zostaną przekazane na indywidualne konto Fundacji. Uruchamiamy zbiórkę szkolną- przy portierni, w sekretariacie szkoły oraz w holu szkoły wyłożone zostaną słoiki, do których można przekazać pieniądze na leczenie, przekazujemy także kontakt do wpłat:

Fundacja Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową

Ślężna 114s/1, 53-111 Wrocław, z dopiskiem: Stanisław KUDŹMA

Płatności za pomocą:

- PayU, PayPal, Blik, kartą, przelewy online i tradycyjne

- nr konta: 11 1160 2202 0000 0001 0214 2867 z dopiskiem: Stanisław Kudźma- Przekazanie 1% podatku

- KRS 0000086210 z dopiskiem Stanisław KudźmaSzczegółowe informacje o leczeniu Stasia:https://liblink.pl/hZbJZJHGGI

Planujemy dalsze nasze działania, jeśli ktoś z Państwa ma pomysł na jeszcze inne akcje, prosimy o kontakt przez Pedagoga szkolnego- Panią Małgorzatę Korybo lub Psychologa szkolnego- Panią Katarzynę Zawadzką.

W imieniu rodziców i Stasia serdecznie dziękujemy wszystkim Państwu za pomoc!

SPOŁECZNOŚĆ SZKOLNA

• Akcja Sprzątanie Świata

•   Dnia 16 września był 29 finał ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata Mając na uwadze hasło tegorocznej kampanii, że ,,Wszystkie śmieci są nasze", uczniowie klas I-III wzięli czynny udział w sprzątaniu naszej planety promując przesłanie, aby nie śmiecić oraz segregować odpady. Uczniowie zaopatrzeni w worki na zbiórkę śmieci i jednorazowe rękawice uczestniczyli w akcji ekologicznej.

,,Sprzątanie Świata" do Polski sprowadziła 28 lat temu założycielka Fundacji Nasza Ziemia - Mira Stanisławska-Meysztowicz. Od tej pory ta kampania organizowana jest nieprzerwanie co roku, zawsze w trzeci weekend września. Ta akcja jest jedną z najstarszych i największych kampanii z zakresu ekologii w naszym kraju.

Dzieci klas młodszych posprzątały swoją najbliższą okolicę - wybrany przez sobie kawałek Polski. W naszych działaniach nie chodzi o to, aby cały czas sprzątać, ale o to aby śmiecący przestali śmiecić.

Koordynator akcji

• Wycieczka do Krzeptowa klasy 1d

• Dnia 15 września klasa I ,,d” pojechała na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego w Krzeptowie. Zielona Dolina jest wyjątkowym miejscem stworzonym z myślą o dzieciach. Dzieci miały czas na zabawę, zwiedzenie gospodarstwa i kontakt ze zwierzętami (karmiły kozy i owce). Poznały  także inne zwierzęta i warunki w jakich żyją  oraz dowiedziały się, jakie produkty nam dają i co można z nich otrzymać. Uczestnicy zajęć zapoznali się z pracą rolnika, dowiedzieli się na czym polega ten zawód,  jak wygląda uprawa ziemi

i hodowla zwierząt. Uczniowie poznali krótką historię ziemniaka oraz konsumowali pieczone ziemniaki w przygotowanym ognisku. Wszyscy świetnie bawili się  w konkursie na Króla Kartofla, otrzymując w nagrodę lizaki. Mogli również zrobić sobie zdjęcie z Wielkim Panem Kartoflem. Przechodząc przez  ścieżkę edukacyjną w wiejskim ogródku  poznali różne owoce i warzywa. Bardzo chętnie zrywali i próbowali słodkich malin. Na koniec uczniowie uczestniczyli w zajęciach  manualnych, wykonywali  ziemniaczane jeże.

Do szkoły wszyscy wrócili zadowoleni i z uśmiechem na twarzy.